EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Naši vojáci ukončili cvičení a jsou připraveni k nasazení

 27. 02. 2016      kategorie: Armáda ČR      0 bez komentáře
Přidat na Seznam.cz

Výcvik, který včera (26. 2. 2016) v Boleticích skončil,  začal 15. února a zapojilo se do něj více jak 250 vojáků z šesti různých útvarů české armády. Vojáci prošli úspěšnou certifikací, takže se od 1. července stanou součástí sestavy bojového uskupení Evropské unie pod vedením Německa.

Součástí úkolového uskupení byli například příslušníci 44. lehkého motorizovaného praporu z Jindřichova Hradce, kteří budou plnit úkoly tzv. ochrany sil (Force Protection), liberečtí chemici, odborníci na psychologické operace a zdravotníci. Nechyběli technici, kteří měli na starosti komunikační a informační systémy a logistici.

boletice_03
Foto: Nástup jednotek úkolového uskupení k zahájení odborně taktického cvičení Blue Sword 2016

Autor: Tomáš Mlýnek, kaplan 14.plogp. Pardubice, zastupující TID

Cvičení mělo 2 části: komplexní polní výcvik a odborně-taktické cvičení s názvem Blue Sword. To bylo připraveno pod taktickým námětem, který by mohl odpovídat případné situaci, k jejímuž řešení by EU vyslala vojáky Úkolového uskupení. „V tomto případě byla připravena situace konfliktu dvou států vzniklých po rozpadu velkého územního celku nesoucí sebou konflikty spojené s určením hranic a nároků na nová území.

boletice_00
Foto:  Příprava patroly před výjezdem do prostoru operace

Autor: Tomáš Mlýnek, kaplan 14.plogp. Pardubice

Bylo vysláno úkolové uskupení do stabilizační operace, která měla pomoci v udržení dosaženého řešení a pokoje na daném území," vysvětlil plukovník Tomáš Špok s tím, že vojáci cvičili různé situace, na jejichž základě byla posléze posuzována připravenost jak dílčích jednotek, tak celého úkolového uskupení.

boletice_01
Foto: Výcvik Combat Life Saver – poskytování první pomoci v boji
Autor: Tomáš Mlýnek, kaplan 14.plogp. Pardubice, zastupující TID

 


Video: Boletice - přepadení konvoje / autor: Jihočeská televize

Autor: Tomáš Mlýnek, kaplan 14.plogp. Pardubice, zastupující TID

 Autor: Tomáš Mlýnek

CENOVÉ BOMBY 600)

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací