EXCALIBUR
CZUB

Podívejte se, jak Izrael sestřelil pomocí systému Patriot Syrský dron

 06. 08. 2018      kategorie: Události      0 bez komentáře

Nedávno se na objevila zpráva o tom, že se nad územím Izraele objevil (údajně Syrský) dron, který byl několik minut po odhalení sestřelen obranným systémem země-vzduch, resp. střelou typu Patriot. Zprávy podobného charakteru, o narušení izraelského vzrušného prostoru různými drony apod., jsou z Izraele běžné, tentokrát se však na povrch dostalo zajímavé video, které sestřelení dronu zachycuje. Jedná se o několikavteřinový záznam, jež si můžete prohlédnout níže.

 

 

Psali jsme: Náš český výrobek - zbraňový trezor Z-5

Použití střel systému Patriot pro likvidaci dronů je poměrně nákladné řešení dané situace. Vysvětlení tohoto postupu může být několik. Buď si chtěli Izraelské ozbrojené složky (IDF) systém Patriot vyzkoušet v činnosti likvidaci malých dronů, mohlo také jít (a s nějvětší pravděpodobností také šlo) o demonstraci síly.

 

patriot
Foto: Systém Patriot v akci

Psali jsme: Právo nosit zbraň pro zajištění bezpečnosti Česka senát neschválil - nic závažného se však nestalo

 

Otázkou zůstává, nakolik smysluplné využití tohoto systému tímto způsobem je. Sedmiset kilová střela Patriot, jež disponuje efektivním dosahem až 70 km a obsahuje obrovské množství nejmodernějších technologií, stojí od jednoho milionu dolarů až do šesti (v závislosti na konfiguraci). Jedná se tak o poměrně drahý způsob likvidace dronu, jehož hodnota je oproti této střele o několik řádů nižší.

 

V návaznosti na neoprávněné narušení izraelského vzdušného prostoru následně IDF provedla tři útoky na syrské vojenské zařízení. Záznam z této akce byl náslědně (jak je v případě IDF obvyklé) zveřejněn na Twitteru s informací o tom, že si Izrael podobné budoucí jednání nenechá líbit a veškeré ohrožení své svrchovanosti a bezpečnosti svých obyvatel adekvátně trestá.

 

Zdroj: Reddit, Twitter

 Autor: Dominik Z.

ARMY24

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací