EXCALIBUR
CZUB

Ruští SPECNAZ - tak trochu jiná liga

 20. 10. 2016      kategorie: Zahraniční armády v akci      0 bez komentáře

SPECNAZ, to jsou elitní jednotky zvláštního určení ruské armády. Podle toho vypadá i takový trénink těchto borců, na který se pak můžete podívat v následujícím videu.

Nejpočetnější jsou speciální jednotky ruské armády (své jednotky má i ruské námořnictvo, Ministerstvo vnitra apod.). SPECNAZ jsou přiřazovány k větším armádním tělesům, kterým mají v případě války za úkol poskytovat hloubkový průzkum v týlu protivníka, sabotáže, útoky na významné nepřátelské cíle typu velitelství, postavení zbraní hromadného ničení atd.

Příslušníci jednotek SPECNAZ jsou pečlivě vybíráni z řad nejlepších a politicky nejspolehlivějších vojáků, dostávají velmi kvalitní výcvik a nejlepší dostupné vybavení.

Psali jsme: OIS KRAV MAGA aneb těžko na cvičišti, lehko na bojišti

Armádní SPECNAZ mají podobnou roli jako slavné americké "Zelené barety" (United States Army Special Forces). Příslušníci speciálních sil ruské armády nosí při slavnostních příležitostech modré barety, stejně jako VDV (výsadkáři).


Video: Ruští SPECNAZ - tak trochu jiná liga / YouTube

Zdroj: Wikipedie

Psali jsme: Co dokáže lopatka, kterou používají ruští SPECNAZ

 Autor: Fels

ARMY24

Komentáře

Článek nemá žádný komentář. Buďte první!

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací