EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Ruští SPECNAZ - tak trochu jiná liga

 20. 10. 2016      kategorie: Zahraniční armády      1 komentář

SPECNAZ, to jsou elitní jednotky zvláštního určení ruské armády. Podle toho vypadá i takový trénink těchto borců, na který se pak můžete podívat v následujícím videu.

Nejpočetnější jsou speciální jednotky ruské armády (své jednotky má i ruské námořnictvo, Ministerstvo vnitra apod.). SPECNAZ jsou přiřazovány k větším armádním tělesům, kterým mají v případě války za úkol poskytovat hloubkový průzkum v týlu protivníka, sabotáže, útoky na významné nepřátelské cíle typu velitelství, postavení zbraní hromadného ničení atd.

Příslušníci jednotek SPECNAZ jsou pečlivě vybíráni z řad nejlepších a politicky nejspolehlivějších vojáků, dostávají velmi kvalitní výcvik a nejlepší dostupné vybavení.

Psali jsme: Ruské speciální síly

Armádní SPECNAZ mají podobnou roli jako slavné americké "Zelené barety" (United States Army Special Forces). Příslušníci speciálních sil ruské armády nosí při slavnostních příležitostech modré barety, stejně jako VDV (výsadkáři).


Video: Ruští SPECNAZ - tak trochu jiná liga / YouTube

Zdroj: Wikipedie

Psali jsme: Palestinec zaútočil nožem na izraelské vojáky, skončil během pár vteřin

 Autor: Fels

CENOVÉ BOMBY (600)

Komentáře

Franta

01. 03. 2019

Určitě nebudou špatný ale....hm...Richard Marcinko a spol je lepší

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací