EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Tovární zkoušky ruského jaderného bezosádkového podvodního plavidla Poseidon

 12. 02. 2019      kategorie: Vojenská výzbroj      12 komentářů

Tovární zkoušky ruského strategického jaderného bezosádkového podvodního plavidla - dronu Poseidon (Status-6) budou zahájeny v létě letošního roku. Tvrdí to ruská agentura TASS s odvoláním na své zdroje v ruském vojensko-průmyslovém komplexu.

Poseidon-Status-6.ponorka.Rusko.MO.RF.in24
Foto: Ruské strategické jaderné bezosádkové podvodní plavidlo Poseidon | MORF / in24 / FU

Podle těchto blíže nespecikovaných zdrojů úspěšné dokončení základních testů jaderného pohonu Poseidonu, které proběhlo 6. února 2019, otevřelo cestu pro tovární testování kompletního systému na moři. Tovární zkoušky mají začít v létě za příznivých klimatických podmínek. Poseidon bude při těchto zkouškách vypouštěn do moře z pobřežního stanoviště. Jeho plánovaný první řádný nosič, jaderná ponorka Chabarovsk Projektu 09851, ještě není k plnění tohoto úkolu loděnicí společnosti Sevmaš připraven.

Psali jsme: Nová generace ručních granátů

Poseidon-Status-6.ponorka.Rusko.MO.RF.YouTube
Foto: Simulace jaderného podvodního dronu Poseidon | printscreen z YouTube

Délka Poseidonu je odhadována na 24 metrů a průměr na 1,6 metru - jedná se tedy o těleso, které je cca 27krát větší než torpédo kalibru 533 mm. Maximální rychlost Poseidonu má přesahovat 107 uzlů (198,2 km/h), což je více než dvojnásobek rychlosti současných torpéd, a maximální hloubka v které se může pohybovat má být větší než jeden kilometr. Maximální dosah je odhadován na 5400 námořních mil (10000 km).

ponorka_01
Foto: Projekt 949A třídy Antey (NATO označení pro ponorku: třída Oscar II) | Oleg Kuleshov, navyrecognition.com

Psali jsme: Jak se vyvíjela výstroj a výzbroj vojáka po 1000 let?

Podvodní dron Poseidon (Status 6) je poháněný miniaturizovaným jaderným reaktorem. Bude schopen nést jadernou hlavici o síle až dvě megatuny TNT a jeho cílem bude ničení námořních základen a dalších pobřežních struktur nebo skupin letadlových lodí.

Prvním nosičem Poseidonů má údajně být právě stavěná speciální jaderná ponorka Chabarovsk. Jako další nosiče by mohly posloužit patřičně upravené ponorky Projekt 949A.

ponorka_02
Foto: Ruská jaderná ponorka Omsk (K-186) (Projekt 949A)  | airbase.ru

Zdroj: Militarybox, CC BY-SA, airbase.ru, navyrecognition.com

CENOVÉ BOMBY (872)

Komentáře

Delta

15. 03. 2019

Koniec INF zmluvy: Víťazstvo Ruska, Waterloo USA
6. marca 2019 13:57, Prečítané 2 387x, Ivan Hečko, NezaradenéMôj úvod: Zmluvu IMF (o jadrových zbraniach stredného doletu) som spomenul v predošlom blogu, teraz preklad zaujímavého názoru na ňu. Zdroj: Global Research1. Marca 2018 sa svet dozvedel o nových zbraňových systémoch Ruska, vraj založených na nových fyzikálnych princípoch. V prejave pre Federálne Zhromaždenie Putin vysvetlil ako k tomu došlo: v roku 2002 USA odstúpili od Zmluvy ABM – o antibalistických raketách. Na to Rusi ohlásili, že budú nútení reagovať, a v podstate im odpovedali “Robte čo chcete”.
http://ihsken17.blog.pravda.sk/2019/03/06/koniec-inf-zmluvy-vitazstvo-ruska-waterloo-usa/

Delta

21. 02. 2019

Zrození moderní ponorky: 1870...Historický dokument CZ. Na konci 19. století se původem irský učitel John Philip Holland věnoval svému dětskému snu...realizaci podvodního plavidla... V USA se mu posléze díky podpoře irských revolucionářů podařilo vynalézt moderní ponorku...Vydejme se do historie a sledujme fascinující příběh
https://www.youtube.com/watch?v=4LY7ZorSewU

vývoj se nezastaví

Neviditelná atomová ponorka 1988 (CZ)
Tajfun vydrží pod ledem, konverzace v provozu ponorky, jsou mnohem modernější
https://www.youtube.com/watch?v=hiUooe-rrv4

Delta

12. 02. 2019

Proč je tolik vojenských základen USA ve světě ? http://blisty.cz/art/34682.html
malé ruské jaderné torpédo STATUS-6 žádnou hrozbou není. Bývalý vyjednavač sovětských a ruských jaderných zbraní, Nikolaj Sokov, nyní vedoucí pracovník Centra Jamese Martina pro nešíření jaderných zbraní, uvedl, že tento koncept je pozůstatkem sovětské éry.

Toto ruské video rozplakalo celý svět!
vím, že jsou Rusáci slušní a rozhodně nejsou takový hovada jako tady v ČR (kde každej akorát přemejšlí, koho a jak naštvat http://jdem.cz/etjgh4

Altmann

12. 02. 2019

Zde to je převzata z ruského tisku. Pro ty co ruský neumí dobrá věc. Je to zajímavé, ale z nás to asi nikdo neposoudí. Kdo vládne ruštinou. Podívejte se na originál steránky a děkuji za český překlad.

Odin

12. 02. 2019

Nemohu si pomoci, ale dost tento ruský zbrojní projekt připomíná původní projekt z padesátých let, kterým měla být vyzbrojena první sovětská atomová ponorka, později známá jako K 3. A pokud si dobře vzpomínám na knihu "Podmořská atomová dramata" bylo nakonec zjištěno, že námořních základen, co by bylo možné zničit obřím jaderným torpédem, bylo pouze několik málo a ještě neměli žádný strategický, či taktický význam, jak konstatovala ruská rozvědka.....

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací