EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Byla zveřejněna mapa pokladů Třetí říše

 14. 03. 2019      kategorie: Vojenská historie      13 komentářů
Přidat na Seznam.cz

V Německu byl uveřejněn deník důstojníka Třetí říše Egona Ollenhauera, v němž jsou označena místa, kde byly ukryty poklady. Uvedl to deník The Daily Mail.

Jak vyplývá ze záznamů, Adolf Hitler rozkázal, aby bylo při ústupu z Polska schováno zlato, umělecká díla a další cenné věci. Tyto poklady byly naloženy na 260 nákladních automobilů a schovány na 11 různých místech na území okupované země, aby je nemohla sovětská vojska najít.

eichmann_02
Foto: Nacisté ke konci války v Aplách ukryli obrovské množství zlata a dalších cenností | Wikimedia Commons

Uvádí se, že ve skrýších je uschováno asi 28 tun zlata, klenoty, medaile, kultovní předměty a také 47 uměleckých děl včetně ukradených ve Francii děl Botticelliho, Rubense Caravaggia, Moneta, Rafaela a Rembrandta.

Po několik desetiletí byl Ollenhauerův deník uchováván v  zednářské lóži v německém Quedlinburgu a poté byl předán nadaci Schlesische Brücke. Zápisky nebyly dříve zveřejněny kvůli podmínkám, které stanovila zednářská lóže. Členové této organizace odmítli zveřejnit deník, dokud ještě žijí účastníci války spojení s těmito událostmi, mj. příslušníci Waffen SS.

eichmann_03
Foto: Nikdo přesně neví, kolik nacistických pokladů ještě čeká na své odhalení | pixabay

Zaměstnanec nadace Roman Furmaňjak tvrdí, že pět německých vzdělávacích ústavů potvrdilo pravost deníku. V současné době nadace ověřuje  místa, v nichž mohou být schovány poklady Třetí říše. Může to být třeba dno rybníku, tajná komora v jednom z polských paláců nebo studna v parku.

Ukrývání cenností bylo u Němců ke konci války celkem běžné. Například komora v solném dole u města Merkers byla napěchovaná tisícovkami pytlů s penězi, zlatými pruty, mincemi a dalšími cennostmi, které se tu nacisté pokoušeli schovat.

salt_mine
Foto: Obrovský poklad se nalezl v solném dole u města Merkers | Wikimedia Commons

Na poklad v solném dole se přišel osobně podívat i generál Dwight D. Eisenhower, který byl během druhé světové války vrchním velitelem spojeneckých expedičních sil v Evropě.

eichmann_01
Foto: Nacistické zlaté cihly byly většinou odlity z prstenů, zubních protéz a jiného nakradeného zlata v Evropě | scan z knihy

V roce 1946 našli Američané části roztrhané nacistické účetní knihy, v níž se hovořilo o úkrytu kdesi v Ausseerlandu, kam bylo převezeno 166 000 000 dolarů ve švýcarských francích, 299 000 000 dolarů v dolarových bankovkách, 31 000 000 000 ve zlatě, 3 000 000 dolarů v diamantech, 93 000 000 dolarů v cenných známkách a uměleckých předmětech a další cennosti v celkové hodnotě 37 000 000 000 dolarů. To by v přepočtu znamenalo pohádkové bohatství v hodnotě 814 000 000 000 korun. Tento poklad nebyl také nikdy nalezen, přestože jej důkladně hledaly jak armáda, tak lovci pokladů.

Video: Dokumentární film Honba za Hitlerovými miliony / YouTube

Zdroj: cz.sputniknews.com, Wikipedia, YouTube

 Autor: Sputnik

Komentáře

vědator

11. 04. 2020

Není problém najít,problém je neohrozit sebe a rodinu

Milan Zacha Kučera

17. 03. 2019

Hezký den. V článku jsou fatální chyby, které ovšem neodborník neodhalí. Kromě existence toho Poláka a existence té zednářské lóže je vše smyšlené. Chápu armyweb, že když článek přenášel buď z anglického zdroje nebo z lokálních novin z města Opole, byle veden dobrým úmyslem. Přiznávám, že se to pěkně čte, ale je to blbost.

Koloniální untermensch

16. 03. 2019

A ty, Fero Richarde Hrabale Krondaku se jmenuješ jak? Zatím to je sprzněný anonym taky. A na Slováka mluvíš dobře česky. Na to, že si stará vykopávka a někdo toto za tebe "dělá"....zavři svůj "eshop s cetkama" a vycestuj zase mezi kamarády slimáky.

Janus

14. 03. 2019

Je nutné si uvědomit, že němci tyto poklady doslova narabovali, nadrancovali v celé Evropě. Existuje vědecký výzkum, který zkoumal výskyt specifických stopových množství prvků kovů užívaných v dentální praxi v 1. půli 20. století ve zlatých prutech a zlatých mincí a bylo takto zjištěno, že většina investičního zlata ve Švýcarsku a přeprodeji i po celé Evropě tyto prvky obsahuje...neboli gigantické množství zlata němci bestiálně doslova vyrvali povražděným desítkám milionů lidí všech národností Evropy v německých vyhlazovacích koncentračních táborech...

Obroul

14. 03. 2019

No to se pan Mužík asi posere až zjistí , že v těch Štěchovicích je opravdu hovno.

Vasil Ukrutný

14. 03. 2019

Nejlepší poklad je chodit do práce!! jak říkal Husák ,,kdo nedělá at nejí,,

Johnny

14. 03. 2019

Kdo ví kolik lidí už si na těchto pokladech namastilo kapsi.

Přidat komentář