EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Ruská raketa zcela zničila vícepatrový hotel v severozápadní Sýrii, kde přebývaly desítky teroristů

 28. 01. 2020      kategorie: Události      4 komentáře
Přidat na Seznam.cz

Ruské letecké síly nedávno uskutečnily rozsáhlý útok proti militantním teroristům v syrském guvernorátu Aleppo. Během jednoho z útoků ruské bojové letadlo vypustilo neznámou raketu, která doslova srovnala se zemí vícepatrový hotelový komplex, kde si desítky militantů vytvořily svoji základnu. Jednalo se o hotel Hershaw, který se nacházel ve městě Kfar Da’el.

hotel
Foto: Hotel Hershaw těsně před útokem | Twitter

Na výše zobrazených záběrech můžete vidět okamžik, kdy raketa zasáhla již částečně zničenou budovu. Po tomto útoku se budova hotelu začala zcela hroutit, což šokovalo i samotného autora videa. Bližší informace o tom, o jaký druh rakety se jednalo, zatím nejsou známy, avšak síla výbuchu byla obrovská. Podle některých zpráv zemřelo nejméně 30 teroristů v důsledku totální destrukce hotelu. který byl základnou militantů. 

Video: Raketový útok na hotel Hershaw / Twitter

Tato akce výrazně narušila další činnost teroristů v regionu. Několik hodin před samotným zničením budovy hotelu údajně předcházel útok velké skupiny teroristů (až 600) na pozice syrské a ruské armády, což mělo za následek opuštění určitých pozic syrské vládní síly. Ruský raketový útok by tak mohl být odpovědí na tuto předchozí teroristickou činnost.

Ruská vojenská intervence v Sýrii začala 30. září 2015 a je vedená v rámci syrské občanské války na podporu režimu Bašára al-Asada. Do bojů je zapojeno především letectvo. Podle Ruska i USA v Sýrii hrozí zástupná válka širšího konfliktu mezi Ruskou federací a Spojenými státy.

Russian_Sukhoi_Su-25_at_Latakia_(2)
Foto: Dva Suchoje Su-25SM se chystají ke startu na letišti Chumajnim (vojenská část mezinárodního letiště Básila al-Asada) v Latákii. | Wikimedia Commons

Rusko udržuje dlouhodobé přátelské vztahy se syrskými vládami reprezentovanými zesnulým prezidentem Háfizem al-Asadem a jeho synem, rovněž prezidentem Bašárem al-Asadem, kteří byli, resp. jsou také předsedy Socialistické strany arabské obrody (Baas). Ruské námořnictvo využívalo využívá námořní základnu v Tartúsu. Po vypuknutí občanské války dodávalo Rusko Asadovi kromě humanitární pomoci také nejrůznější vojenskou výzbroj. Rusko vidí v osobě prezidenta Asada a v jeho vládě hráz proti militantnímu islamismu prezentovaného především organizací Islámský stát.

 Autor: Kamil J.

CENOVÉ BOMBY (558)

Komentáře

Monarchista

30. 01. 2020

Cyklisto - co to tu blábolíš ?
Cyklisto, stačila by učebnice dějepisu.ANO, Královec má jméno na počest českého krále to je vše, nejste tak chytrý jak jsem se původně, žel mylně domníval.Historie Balkánu jde naštěstí zcela mimo Vás. Oblast Memelu si Rusové po skončení války ponechali a na svém území si mohou dělat přesne to co Francouzi či Američané.

Vlad IV

28. 01. 2020

Cyklisto - co to tu blábolíš ? Královec k našemu státu nikdy nepatřil , nicméně Kosovo je jedním z míst , kde se etabloval srbský stát !
Tvé nesmyslné žvásty o bitvě naKosově poli ukazují , co si za pitomce !

cyklista

28. 01. 2020

Milý monarchisto, na Královec máme podle logiky Srbsko - Kosovo nárok především my, protože jsme ho naposledy vlastnili asi ve stejné době, když Srbsku patřilo Kosovo, než o ně přišlo po bitvě na Kosovém Poli. Ale nevím o tom, že by Poláci vyhrožovali svým sousedům, tak jako to pravidelně dělají ručníkáři a rusáci. A mimochodem, rusáci řvali, že v Kaliningradu rozmístí nové rakety, když bude u nás radar. My radar nemáme, ale nové rakety v Kaliningradu jsou. Pak se nediv, že sousedi rusáků z nich mají obavy a ochotně vstupují do NATO.

Monarchista

28. 01. 2020

Jak vidno, ty ruské zbraně fungují a to velmi dobře. Snad si to pročtou i Poláci a další armády, kteří se chystají dobývat Královec.

Přidat komentář