EXCALIBUR
CZUB
CZUB

Mutterkreuz - nacistické vyznamenání pro matky plodící děti árijské rasy

 05. 02. 2019      kategorie: Vojenská historie      7 komentářů

Adolf Hitler zřídil v roce 1938 vyznamenání zvané Čestný kříž německé matky. Ve středu se nachází velký hákový kříž ve věnci z paprsků. Po obvodě je nápis "Der Deutschen Mutter". Vyznamenání se udělovalo na bílé stuze s jedním širším a dvěma užšími modrými pruhy. Stuha dosahovala délky 40 cm, ale nositelky si jí mohly upravit podle výšky postavy. Spolu s křížem se předával i udílecí dekret se jménem a datem udělení. Kříž byl předáván obvykle na Den matek.

mutterkreuz_04
Foto: Čestný kříž německé matky tzv. Mutterkreuz společně s darovacím dekretem | Wikimedia Commons

Das Ehrenkreuz der deutschen Mutter (zkráceně Mutterkreuz, česky přibližně Čestný kříž německé matky) bylo vyznamenání udělované za doby Třetí říše árijským matkám s více dětmi. Nacisté krátce po převzetí moci oficiálně zavedli Den matek, od roku 1923 v Německu protlačovaný zpočátku květináři a posléze organizací Arbeitsgemeinschaft für Volksgesundung. První pompy se německé matky dočkaly třetí květnové neděle roku 1934 — nacisté do svátku zakomponovali i myšlenku panské rasy a ocenění žen, které porodily velký počet dětí; tedy v nacistickém systému „dobře plnících“ svou úlohu matky. Mimo ztělesnění propagandistického hesla „Svatá by nám měla být každá matka německé krve“ (Heilig soll uns sein jede Mutter deutschen Blutes) nacisté doufali, že tím také zvýší porodnost (a tedy i počet „árijců“).

Psali jsme: „Národ sobě!" v praxi, aneb 30 let od zpřístupnění tvrze Bouda veřejnosti

mutterkreuz_03
Foto: Oficiální předání Čestného kříže německé matky | Bundesarchiv

Za čtyři nebo pět dětí se propůjčoval ve variantě z bronzu, ve stříbře za šest nebo sedm a ve zlatě za osm nebo více potomků.  

mutterkreuz_05
Foto: Zprava bronzová, stříbrná a zlatá verze Mateřského kříže

Psali jsme: MOSAD - elitní zpravodajská služba Izraele, která v minulosti provedla únos předního nacisty Adolfa Eichmanna z Argentiny

Existují i nepotvrzené zprávy o verzi zlatého kříže s brilianty, který byl údajně udělen jen několika matkám, které přivedly na svět dvanáct až čtrnáct dětí. Do roku 1939, tedy pouhý rok po založení, byly uděleny 3 000 000 exemplářů. K 30. září 1941 se toto číslo zvýšilo na 4,7 milionu.

mutterkreuz_01
Foto: Německá rodina čítající 12 dětí. Matka má na hrudi Mutterkreuz | Wikimedia Commons

Podle směrnic pro jeho udělení jej mohly nabýt jen "dědičně zdravé matky německé krve." Odepření nebo dokonce odebrání kříže za mateřství ( Mutterkreuz ), přestala - li ho být taková matka "hodna", se obecně chápalo jako velký společenský handicap. Zajímavé je, že držitelky Mutterkreuzu, měly jisté výhody, například na úřadech byly odbavovány přednostně a lidé měli povinnost uvolnit jim místa v dopravních prostředcích.

Kromě německých (říšských) matek byla udělitelnost vyznamenání později rozšířena na tzv. Volksdeutsche matky, tedy matky např. z Rakouska nebo Sudet, které byly přičleněny k Německé Říši.

mutterkreuz_06
Foto: Mutterkreuz nalezený po letech v zemi pomocí detektoru kovů | wwdigging

Ještě dnes lze různé varianty tohoto kříže nalézt pomocí detektoru kovů v zemi, a to u nás v České republice i v zahraničí.

CENOVÉ BOMBY (872)

Komentáře

Oleg

16. 04. 2019

USA nutily ženy vzdát se svých DĚTI

Dcera se díky testům DNA setkala s biologickou matkou. Po téměř 70 letech
První setkání s biologickou matkou prožila Američanka Connie Moultroupová z města Richmond ve státě Vermont až po 69 letech. Pomohl jí k tomu rozbor DNA, který odhalil, že její matkou je dnes 88letá Genevieve Purintonová z Tampy. Ta porodila své jediné dítě v roce 1949. O jejich setkání informoval server abcnews.com .
Mezi lety 1945 a 1973, kdy byla ve Spojených státech interrupce nelegální, byly stovky tisíc žen přinuceny vzdát se vlastních dětí.

Delta

23. 02. 2019

Árijský pár
https://www.youtube.com/watch?v=zgoslV8-HFU

Delta

20. 02. 2019

Obdobné praktiky - USA nutily ženy vzdát se svých DĚTI
Mezi lety 1945 a 1973, kdy byla ve Spojených státech interrupce nelegální, byly stovky tisíc žen přinuceny vzdát se vlastních dětí.
Dcera se díky testům DNA setkala s biologickou matkou. Po téměř 70 letech
První setkání s biologickou matkou prožila Američanka Connie Moultroupová z města Richmond ve státě Vermont až po 69 letech. Pomohl jí k tomu rozbor DNA, který odhalil, že její matkou je dnes 88letá Genevieve Purintonová z Tampy. Ta porodila své jediné dítě v roce 1949. O jejich setkání informoval server abcnews.com .
Zdroj: https://www.novinky.cz/koktejl/491756-dcera-se-diky-testum-dna-setkala-s-biologickou-matkou-po-temer-70-letech.html

Delta

11. 02. 2019

Potomek arijské rasy si přistane na Rudém náměstí v Moskvě 28. 5. 1987 při letu z Helsinek

Patrně nejtrapnější chvilka pro sovětskou protivzdušnou obranou přišla zrovna na Den sovětských pohraničníků 28. 5. 1987. Události jsou však dodnes zahaleny určitým tajemstvím. V každém případě v tento den 29tiletý Němec (pochopitelně Západní) Matthias Rust dokázal s malým sportovním letadlem Cessna 172 při letu z Helsinek přes veškerou protivzdušnou obranu doputovat až do samého centra Moskvy a přistát přímo na Rudém náměstí. Tvrdil přitom, že veze mírové poselství, ale byl okamžitě zatčen příslušníky tajné služby a odvezen do věznice Lefortovo. Nakonec však vyvázl jen s velmi mírným trestem – byl odsouzen ke čtyřem letům vězení, ale k jeho předčasném propuštění a vyhoštění ze SSSR došlo již na počátku srpna roku 1988. Samozřejmě je stále otázkou, proč sovětské protivzdušné síly Rustovi v jeho manévru nezabránily. Podle jedné verze prostě příliš dlouho váhaly s rozkazem k sestřelení letadla, podle jiných autorů událost demonstrovala celkovou nízkou bojovou připravenost sovětské armády. V každém případě celý incident využil velmi obratně generální tajemník ÚV KSSS Michail Sergejevič Gorbačov k posílení své mocenské pozice – do důchodu poslal známé odpůrce Přestavby v armádě – ministra Sergeje Leonidoviče Sokolova a velitele protivzdušné obrany Alexandra Ivanoviče Koldunova.

Delta

10. 02. 2019

Kdo by dostal dnes metály ? Oukej, pro mě za mě, žijte si po svojem,ale vzpomeň na mě, až to pujde do ho.en.Až se naše děti vzbudí, nebudou mít svobodu,až jim implnatujou čip hned po porodu. Až budou pod 100 % kontrolou,odkázané na pravidla sepsané elitou.Už se nám to tu plánuje, ku.va nediv se,nemáme ani páru, počítáme peníze. Až nebudou mít možnost se svobodně informovat.Všechny protivládní konspirační blogy zablokovat,
buď v klidu, pornem tě nepřestanou zásobovat https://www.youtube.com/watch?v=XgzVVwTv25A

Altmann

05. 02. 2019

Dobře zpracovaný faleristický článek.

Přidat komentář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací